יינות שהגיעו מידיו של יינן דור שלישי ויחיד במינו, גם בכורמות וגם בייצור היין שלו.

איב בתפקיד ניהול היקב מאז 1987, הוא הספיק להכפיל את שטח הכרמים פי 20 (לפחות) וגם לבנות יקב חדש מ-0 בזמן שהוא שומר על עקרונות של עבודה מוקפדת ביותר בכרמים ומינימום התערבות ותיקונים ביקב. הוא פועל לפי התורה האישית שלו, לגדל את הענבים הטובים ביותר והבריאים ביותר עם התייחסות אישית לכל גפן וגפן, במטרה להציג את המקום ממנו בא כל בקבוק בצורה נגישה ומהנה כמה שיותר, לא משנה אם היין בן שנה, או 10, תמיד אפשר לפתוח בקבוק שלו ולצלול ישר פנימה.

כל הגידולים של איב הם ללא חומרי הדברה, עוברים טיפולים מועטים מאוד (תלוי במזג האוויר) ומקבלים כמות קטנה של דשן אורגני בלבד. דילול מוגבר מאוד של הענבים כדי לגרום לגפן להתמקד רק באשכולות הטובים ביותר. בציר ידני בלבד

 

עמק הרון מתחלק ל2, הצפון והדרום. הדרום החם (מאוד) הוא האחראי ל95% מכל היין שמופק בעמק (70 אלף הקטר של גפנים). הצפון לעומת זאת, קטן יותר, גבוה והררי מאוד, אזור יותר קר עם פחות שמש והרבה מאוד רוח. גידול הגפנים פה קשה מאוד מכמה בחינות: זמן ההבשלה של הענבים, הרוחות - שמפריעות לגפנים לצמוח וגם מביאות איתן מחלות, והצורך לבצור ידנית את הענבים.

למרות הקשיים, היינות שמגיעים מפה (כ5% מכל היצור בעמק, וכ5 אלף הקטר של גפנים) מופלאים ויוצא דופן. איב מפיק יינות מהכפרים הנחשבים ביותר בצפון הרון ובעולם כולו.